Prezent na pierwsze urodziny – zabawki dla roczniaķów

Pierwszy rok życia dziecka to czas wielu wzruszeń, radości, stresów, oraz pierwszych razów. Pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, pierwszy krok, te wszystkie ważne momenty zasługują, aby uczcić je wraz z dzieckiem i najbliższymi podczas przyjęcia urodzinowego.

Prezent dla roczniaka

Kupując prezent dla roczniaka, dobrze jest przedyskutować tę kwestię z rodzicami dziecka, dowiedzieć się co maluch ma, co lubi, czym się interesuje. Roczne dziecko jest już całkiem mobilne, porusza się po mieszkaniu na czworakach, a niektóre dzieci w tym wieku mają za sobą już pierwsze kroki. Aby wspierać ich rozwój motoryczny, idealne będą zabawki ruchowe. Chodziki pchacze, różnego rodzaje jeździki, plastikowe lub drewniane, wyposażone w dodatkowe panele z zabawkami lub atrakcje dźwiękowe. Ten rodzaj zabawki posłuży dziecku na długo i będzie wspierał jego rozwój na różnych etapach. Jest jednak jedno ale, z reguły chodziki, jeździki mają spore gabaryty, dlatego jeżeli rodzina solenizanta mieszka w małym mieszkaniu w bloku i ma znacznie ograniczoną przestrzeń, warto poszukać innej zabawki, która nie zajmie połowy pokoju dziecka.

Zabawki interaktywne

Zabawki dla dzieci, które pobudzają ich rozwój, zachęcają do zabawy i interakcji, świetnie sprawdzą się jako prezent na pierwsze urodziny. Dziecko w tym wieku jest bardzo ciekawe świata, wszystkiego dotyka, lub wciska, klika, bębni, cieszy się, kiedy rzeczy wydają różne dźwięki, kiedy czuje swoją moc sprawczą. Interaktywne książeczki, różnego rodzaju sortery, dzbanuszki, kostki edukacyjne, tego typu zabawki zainteresują malucha, zachęcą do wspólnej zabawy, a także będą uczyć, na przykład rozpoznawania kolorów, kształtów czy nazw rzeczy.

Zabawki wspomagające rozwój małej motoryki

Kolejną grupą wartościowych zabawek, które świetnie sprawdzą się jako prezent na pierwsze urodziny, to różnego rodzaju klocki, pierwsze puzzle, tory do składania. Roczne dziecko z zapałem trenuje swoje umiejętności motoryczne, wyciąganie z pudełka, klikanie paluszkami, nakładanie klocka na klocek, to wszystko działania, wymagające sprawności małych rączek. Im więcej dziecko ćwiczy, tym lepiej mu idzie radzenie sobie z podnoszeniem małych przedmiotów i trafianiem do celu. Budowanie z klocków doskonale wpływa na rozwój małej motoryki, a także na rozwój wyobraźni. Klocki rosną razem z dzieckiem, na początku będzie ono prawdopodobnie składało jeden klocek w drugi, ale najlepszą zabawą i tak będzie burzenie budowli, z czasem przyjdzie kolej na samodzielne budowanie coraz bardziej skomplikowanych projektów. Klocki zawsze są dobrym wyborem i nigdy ich za wiele. Sklepy obfitują w różnego rodzaju klocki, przeznaczone dla każdej grupy wiekowej, dlatego bez problemu znajdziemy takie, które nadadzą się dla rocznego dziecka, będą bezpieczne i łatwe w użyciu.

Kupując prezent na pierwsze urodziny, dobrze jest wybrać coś, co nie będzie kolejną taką samą zabawką, którą dziecko za dwa dni rzuci w kąt. Wybierając zabawki, które nie tylko bawią, ale także uczą, mamy pewność, że posłużą one dziecku na dłużej.

Za niezbędne wsparcie merytoryczne do stworzenia tego artykułu dziękujemy zespołowi Soleibabe.pl