Pomoc z języka angielskiego

board-64269_1280Nauka języka obcego to nie jest łatwa sprawa. No dobrze, ale w szkole jednym z przedmiotów jest język angielski. Ale to nie wszystko. Czasami oprócz angielskiego jest jeszcze inny język obcy – niemiecki, francuski, niekiedy jeszcze jakiś inny. I co mamy

zrobić jeżeli z angielskim mamy styczność jedynie w szkole, a w dodatku nauka jakoś nam nie idzie? Nie pozostaje nic innego jak wybrać się na korepetycje.

Osób udzielających korepetycje z języka angielskiego znajdziemy sporo. Ogłoszenia znajdziemy przeważnie w internecie, gazetach. Możemy również poprosić znajomych aby nam kogoś polecili. A kim są osoby udzielające korepetycji z języka angielskiego? Są to nauczyciele tego języka, studenci i absolwenci filologii angielskiej oraz inne osoby znające język. Przeważnie to jednak studenci filologii oraz nauczyciele. Ze zrozumiałych powodów.

Nauka języka obcego nie jest rzeczą łatwą. Powiadają, że im wcześniej się zacznie tym lepiej. I jest to prawda. Związane jest to ze zdolnościami naszego mózgu. Im wcześniej dziecko będzie miało kontakt z jakimś językiem tym lepiej dla niego. Z wiekiem mózg coraz gorzej przyswaja języki obce. Choćby dlatego warto czym prędzej rozpocząć naukę języka angielskiego. Zwłaszcza, że wbrew pozorom nie jest to łatwy język. Owszem, mamy go wszędzie – w grach, w internecie, nawet w telewizji. Ale spróbujcie sprawnie się posługiwać tym językiem na zaawansowanym poziomie. To nie jest prosta sprawa.

Jeśli chodzi o korepetycje – przeważnie jest tak, że przeglądamy ogłoszenia w poszukiwaniu korepetytora, który będzie najbardziej odpowiedni dla nas. Na miejscu objaśniamy jakiej pomocy potrzebujemy. Niektórzy organizują korepetycje w grupach, niektórzy indywidualnie, a niekiedy obie opcje są dostępne. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Zajęcia indywidualne są przeważnie droższe, ale jesteśmy z korepetytorem sam na sam. A teraz małe porównanie : klasa trzydziestoosobowa, a zajęcia z korepetytorem sam na sam. I to w przypadku takiej dziedziny jaką jest język angielski. Ale to już każdy oceni sam.

Pomoc w nauce może przebiegać na kilka sposobów. Korepetytor może nam pomóc zrozumieć bieżący materiał, pomóc w przygotowaniu do klasówki lub sprawdzianu, pomóc w napisaniu wypracowania z angielskiego oraz pomóc w odrobieniu zadania domowego. Możemy też poprosić o ogólną naukę języka angielskiego. Zajęcia z korepetytorem mają jeszcze ten plus, że może nam wskazać rzeczy, o których nie powie nam nauczyciel. Nauczanie w szkole grupy liczącej trzydzieści osób, a w małej grupce lub nawet indywidualnie to nie to samo. Korepetytor może więc dokładniej nam objaśnić czemu stosujemy takie reguły gramatyczne, a nie inne.

Są takie chwile, kiedy pomoc korepetytora jest nieodzowna. A dzięki korepetycjom możemy realnie dokonać postępów. Znane są historie, kiedy uczeń bardzo słaby z danego przedmiotu nagle poprawiał oceny w stopniu znacznym. Można dokonać rzeczy niebywałej i poprawić oceny ze słabej dwójki do czwórki albo nawet piątki. Warto więc poważnie zastanowić się nad pomocą w nauce, a nie czekać do ostatniej chwili.