E-KOREPETYCJE

Szukając korepetytora często mamy problem z dostosowaniem się do oferowanego czasu. Dodatkowo zależy nam na usługach danej osoby. W takim przypadku ratuje nas opcja zwana e-korepetycje. Co rozumiemy przez e-korepetycje?

Są to zajęcia dodatkowe oferowane mobilnie przez Internet. Zazwyczaj polega to na tym, że znajdujemy odpowiednią dla nas osobę, dzwonimy i umawiamy się na tego typu szkolenie. Następnie wpłacamy odpowiednią kwotę na konto korepetytora, ostatnim krokiem jest odebranie materiałów i zadań wysłanych na adres e-mail. E-korepetycje, to coraz bardziej znany sposób nauczania. Spowodowane to może być wygodą i oszczędnością naszego czasu. Ale czy e-korepetycje są tak samo skuteczne? To już zależy tylko od nas, ponieważ tego typu uczenie się wymaga od nas większego zaangażowania. Jeśli sami nie przyłożymy się do zadań wyznaczonych przez korepetytora nasze oczekiwania co do rezultatów spalą na panewce.

Istnieje również możliwość e-korepetycji przez komunikatory takie jak Skype. Najważniejsze żeby nasz kontakt posiadał możliwość rozmów audio, a najlepiej wideo. W takim przypadku będziemy mieli możliwość rozmowy w czasie rzeczywistym, i korepetytor będzie miał większą kontrolę nad tym co już rozumiemy, a nad czym musimy jeszcze poćwiczyć. Osób oferujących usługi w takim zakresie jest aktualnie około 180 tysięcy, ich liczba cały czas rośnie. wszystkie oferty możemy znaleźć w Internecie. Najważniejsze jest znalezienie osoby kompetentnej oraz takiej, do której można mieć zaufanie. Pomocne przy tym będą wszelakie fora internetowe oraz opinie uczestników poszczególnych e-korepetycji.

Plusem jakie niosą ze sobą e-korepetycje, jest niewątpliwie ich koszt. Ceny zazwyczaj są o wiele niższe niż w przypadku spotkania się twarzą w twarz. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jeśli decydujemy się na wysłanie nam materiałów i zadań, korepetytor musi nam wysłać przygotowany zestaw, zazwyczaj są to ogólne zestawy przygotowane wcześniej i wysyłane wszystkim uczestnikom taśmowo. Następnie taka osoba sprawdza nasze rozwiązania i ocenia gdzie leży nasz problem. Wiąże to ze sobą ciąg usług i kolejne wpłaty dla korepetytora. Jeśli chcemy udzielać tego typu e-korepetycje, musimy się w pełni zaangażować i wyróżnić z pośród tak dużej oferty innych osób.

Kolejnym atutem jest to, że nie musimy wybierać osoby z naszej okolicy bądź miasta. Mamy bowiem możliwość znalezienia kogoś na prawdę dobrego z każdego zakątka Polski. Jeśli zdecydujemy się na wideo rozmowy, nie będzie większej różnicy niż podczas wizyt domowych. Jednak nasz wachlarz w wyborze osoby kompetentnej jest o wiele większy. W takim wypadku najlepiej jest wybrać osobę, która posiada dużo pozytywnych opinii w Internecie, ponieważ dzięki temu unikniemy kontaktu z pseudo-korepetytorami, którzy po otrzymaniu pieniędzy znikną. E-korepetycje są niewątpliwie coraz modniejszą formą nauki, każdy chce zaoszczędzić czas, a w tym przypadku nie musimy poświęcać dodatkowego czasu na dojazdy. Co za tym idzie zaoszczędzimy dodatkowe fundusze.