Biżuteria na piątkę, czyli jak wybrać ozdoby na ważny egzamin?

Wybór biżuterii na egzamin jest sporym wyzwaniem dla wielu studentek. Każda z nich chce wyglądać dobrze, jednak zasady etykiety mówią, że z ozdobami nie należy przesadzać. Dlatego też biżuteria na taką okazję powinna być przede wszystkim estetyczna i schludna. W tym artykule opiszemy, w jaki sposób osiągnąć ten efekt.

Ekstrawagancko czy skromnie?

Istnieją egzaminy, podczas których chcemy dobrze się zaprezentować zarówno pod względem wiedzy, jak i wyglądu. Należą do nich na przykład egzaminy wstępne czy rozmowy kwalifikacyjne na studia, na których chcemy sprawić dobre wrażenie pod każdym względem. Ładne ozdoby być nie może nie zaważą o tym, czy uda nam się dostać na wymarzony kierunek, ale mogą dodać nam pewności siebie i sprawić, że będziemy postrzegane jako osoby schludne, dzięki czemu mniejsze będzie ryzyko, że zje nas trema.

W przypadku takiego egzaminu można pozwolić sobie na nieco większą ozdobę, pod warunkiem że będzie odpowiednio elegancka – szczególnie że na tle prostego galowego stroju raczej nie sprawi wrażenia przesady. Warto zatem udekorować się na przykład dużym naszyjnikiem, najlepiej wykonanym ze złota czy srebra, materiałow które jak żadne inne symbolizują klasyczną elegancję. Nie jest jednak powiedziane, że na egzamin trzeba bardzo się stroić – można też wybrać proste ozdoby w minimalistycznym duchu, które są w grunie rzeczy bezpieczniejszym rozwiązaniem. Jeżeli zdecydujemy się na taką opcję, możemy założyć na przykład niewielkich rozmiarów kolczyki, skromny naszyjnik czy prostą bransoletkę.

Kolczyki i zawieszki – kluczowe elementy stylizacji na egzamin

Przyjrzyjmy się głównym rodzajom dekoracji, które możemy założyć na egzamin:

kolczyki – dobór kolczyków powinien w dużym stopniu być uzależniony od rodzaju uczesania. Jeżeli bowiem zdecydujemy się spiąć włosy, będziemy miały okazję, by wyeksponować kolczyki, dlatego warto w takim przypadku pomyśleć o modelu w subtelny sposób przyciągającym uwagę, ozdobionym na przykład śliczną cyrkonią. Bardzo dobrze sprawdzą się także na przykład kolczyki z jasnymi perłami, które są przykładem ponadczasowej elegancji!

broszki – broszki są bardzo ładną ozdobą pasującą do galowego stroju, która praktycznie zawsze jest w dobrym guście. Czy powinniśmy zdecydować się na broszkę praktyczną czy raczej bardziej ekstrawagancką? To zależy od całości stylizacji – im jest ona prostsza, tym na bardziej efektowną broszkę będziemy mogły sobie pozwolić. Na rynku nie brakuje broszek z ciekawymi wzorami albo zdobionych pięknie błyszczącymi kamieniami, dlatego naprawdę jest w czym wybierać!

Nie tylko biżuteria

Warto też pamiętać, że biżuteria wcale nie jest jedyną opcją, jeśli chodzi o estetyczne i schludne ozdoby na egzamin. Równie dobrze mogą sprawdzić się okulary z modnymi oprawkami albo złoty czy srebrny zegarek. Może się okazać, że właśnie takie ozdoby pozwolą poczuć się nam pewniej, szczególnie jeżeli na co dzień nie lubimy nosić efektownych dekoracji. Najważniejsza jest elegancja i pewność siebie!

W przygotowaniu artykułu pomocy udzielił sklep internetowy ekorale.pl.